Sirui přichází s novým anamorfním objektivem pro full frame

V několika posledních letech otřásla produktová řada objektivů Sirui 1,33X APS-C trhem díky svému výjimečnému optickému výkonu za konkurenceschopnou cenu. Nyní připravila společnost Sirui pro filmaře další tahák – nový objektiv 50 mm T2.9 1,6x pro full frame, o kterém se dá říci, že nemá ve své třídě konkurenci.

Jako třetí oko filmařů má ohnisková vzdálenost 50 mm takový zorný úhel, který se velmi blíží lidskému oku. Tento 50mm objektiv je vybaven 1,6násobným faktorem stlačení a může poskytovat takový horizontální zorný úhel, jaký bychom čekali od běžného 31mm objektivu, a úžasně rozostřené pozadí, které váš příběh pozvedne na novou úroveň.

Při natáčení s široce otevřenou clonou T2,9 se zaostřením na objekt dosáhnete záběru s malou hloubkou ostrosti, díky čemu objekt vynikne a ostatní oblasti zůstanou rozostřené.

Objektiv vytváří okouzlující kinematografické modré odlesky, kterými jsou anamorfní objektivy známé a které dodávají vašemu filmovému příběhu novou dimenzi.

Ať již natáčíte velkolepé scény nebo běžné záběry, obraz, kterého tímto objektivem dosáhnete, bude vynikající kvality, s vysokým rozlišením a skvělou ostrostí.

Tento objektiv je vybaven 1,6násobným faktorem stlačení. Při natáčení v poměru 3:2 se dosáhne poměru stran 2,4:1. A pokud natáčíte ve více filmovém formátu 16:9, bude výsledkem mnohem širší poměr stran 2,8:1 a zážitek ze sledování, který připomíná pohlcující formát IMAX.

Díky svému kompaktnímu a lehkému provedení jsou hmotnost a rozměry objektivu minimální. Objektiv má robustní konstrukci a tubus je vyroben z lehké hliníkové slitiny. Ovládání clonového i ostřícího prstence jde velmi hladce a plynule a oba jsou osazeny standardním 0,8M převodem, díky čemu jsou přímo kompatibilní s většinou follow focus ostření.

Konstrukce objektivu se skládá ze 16 členů ve 13 skupinách. Použité sklo je od známého německého výrobce, společnosti Schott.

Objektiv se dodává se čtyřmi různými bajonety: Canon RF, Sony E, Panasonic L a Nikon Z a perfektně se hodí pro fotoaparáty jako Panasonic S1H, Sony FX3 a Red Komodo.

Hlavní vlastnosti

  • Anamorfní objektiv T2,9 1,6× pro full frame
  • Zorný úhel blížící se lidskému oku
  • 1,6násobný faktor stlačení
  • Úžasný bokeh
  • Objektiv vytváří filmové modré odlesky objektivu
  • 1/4” závit na spodní části pro podporu objektivu nebo pro rychloupínací destičku

Objektiv bude dostupný na konci listopadu.