V několika posledních letech otřásla produktová řada objektivů Sirui 1,33X APS-C trhem díky svému výjimečnému optickému výkonu za konkurenceschopnou cenu. Nyní připravila společnost Sirui pro filmaře další tahák – nový objektiv 50 mm T2.9 1,6x pro full frame, o kterém se dá říci, že nemá ve své třídě konkurenci.

Jako třetí oko filmařů má ohnisková vzdálenost 50 mm takový zorný úhel, který se velmi blíží lidskému oku. Tento 50mm objektiv je vybaven 1,6násobným faktorem stlačení a může poskytovat takový horizontální zorný úhel, jaký bychom čekali od běžného 31mm objektivu, a úžasně rozostřené pozadí, které váš příběh pozvedne na novou úroveň.

Při natáčení s široce otevřenou clonou T2,9 se zaostřením na objekt dosáhnete záběru s malou hloubkou ostrosti, díky čemu objekt vynikne a ostatní oblasti zůstanou rozostřené.

Objektiv vytváří okouzlující kinematografické modré odlesky, kterými jsou anamorfní objektivy známé a které dodávají vašemu filmovému příběhu novou dimenzi.

Ať již natáčíte velkolepé scény nebo běžné záběry, obraz, kterého tímto objektivem dosáhnete, bude vynikající kvality, s vysokým rozlišením a skvělou ostrostí.

Tento objektiv je vybaven 1,6násobným faktorem stlačení. Při natáčení v poměru 3:2 se dosáhne poměru stran 2,4:1. A pokud natáčíte ve více filmovém formátu 16:9, bude výsledkem mnohem širší poměr stran 2,8:1 a zážitek ze sledování, který připomíná pohlcující formát IMAX.

Díky svému kompaktnímu a lehkému provedení jsou hmotnost a rozměry objektivu minimální. Objektiv má robustní konstrukci a tubus je vyroben z lehké hliníkové slitiny. Ovládání clonového i ostřícího prstence jde velmi hladce a plynule a oba jsou osazeny standardním 0,8M převodem, díky čemu jsou přímo kompatibilní s většinou follow focus ostření.

Konstrukce objektivu se skládá ze 16 členů ve 13 skupinách. Použité sklo je od známého německého výrobce, společnosti Schott.

Objektiv se dodává se čtyřmi různými bajonety: Canon RF, Sony E, Panasonic L a Nikon Z a perfektně se hodí pro fotoaparáty jako Panasonic S1H, Sony FX3 a Red Komodo.

Hlavní vlastnosti

 • Anamorfní objektiv T2,9 1,6× pro full frame
 • Zorný úhel blížící se lidskému oku
 • 1,6násobný faktor stlačení
 • Úžasný bokeh
 • Objektiv vytváří filmové modré odlesky objektivu
 • 1/4” závit na spodní části pro podporu objektivu nebo pro rychloupínací destičku

Objektiv bude dostupný na konci listopadu.Full-Frame záznam v kvalitě 6K 24p/5,9K 30p 12-bit 4K 60p IP Streaming/LAN/PoE

Společnost Panasonic s hrdostí představuje novou LUMIX BoxCamera DC-BS1H s Full-Frame snímačem. LUMIX BS1H je ultrakompaktní všestranná box kamera, která v sobě spojuje výkon kamery LUMIX S1H při natáčení videa v nejvyšší kvalitě a univerzality kompaktní kostky. Novinka je vybavena 24M Full-Frame snímačem s technologií Dual Native ISO umožňuje pořizovat záznam v 6K rozlišení. Pyšní se také působivým bokehem, špičkovým výkonem při slabém osvětlení, širokým dynamickým rozsahem 14+ stupňů na logaritmické škále (V-Log) a řadou dalších vlastností.

Díky vysoké konektivitě, vzdálenému ovládání přes LAN a mobilitě mohou uživatelé z modelu BS1H pružně sestavit ideální kamerový systém podle svých potřeb. Konzistentní kvalita snímků minimalizuje postprodukční zpracování při společném použití dalších produkčních kamer Panasonic LUMIX, jako je model BGH1, box kamera typu Micro Four Thirds, nebo S1H.

1.Filmová kvalita 6K Full-Frame snímače s Dual Native ISO

BS1H obsahuje Full-Frame snímač CMOS s rozlišením 24,2 megapixelu (35,6 mm x 23,8 mm), který zachycuje obraz v rozlišení 6K. S aktivním rozlišením 6 024 x 4 016 poskytuje BS1H přibližně 24,2 milionu snímků. Použití optického Low Pass filtru (OLPF) potlačuje moaré a falešné barvy. Obrazový snímač s Duální Nativní citlivostí ISO v modelu BS1H minimalizuje tvorbu šumu výběrem optimálního obvodu, který se použije podle citlivosti před zpracováním zesílení. V kombinaci s optimálním zpracováním signálu procesorem Venus Engine zajišťuje záznam s vysokou maximální citlivostí ISO 51200 s minimálním šumem při zachování maximální obrazové kvality.

Díky pixelů z celé plochy Full-Frame snímače (no-crop) je LUMIX BS1H schopen pořizovat pixel/pixel videozáznam ve vysokém rozlišení 6K/24p, 5,4K/30p (poměr stran 3:2) nebo 5,9K/30p (poměr stran 16:9). Poskytuje také 10bitový 60p 4K/C4K *1 záznam videa HEVC při použití obrazové plochy odpovídající formátu Super 35 mm. Interně lze nahrávat přímo v 10-bit 4K30p s barevným vzorkováním 4:2:2 ve formátu H.264 z celé plochy snímače. Jeho data s vysokým rozlišením lze také použít pro vytváření videí 4K s vyšší kvalitou obrazu nebo pro ořez/zoom/stabilizaci z 6K do rozlišení 4K.

Dynamický rozsah měří rozsah jasu, který je digitální kamera schopna zachytit. LUMIX BS1H poskytuje více než 14 stupňů dynamického rozsahu na logaritmické škále (V-Log), které jsou prakticky stejné jako u filmových kamer Panasonic, a přesně tak reprodukuje vše od tmavých po světlé oblasti.

Schopnost zachytit přesné barvy a bohaté pleťové tóny je nezbytnost pro každého filmaře. LUMIX BS1H přebírá proslulou kolorimetrii řady filmových kamer VariCam a obsahuje V-Log/V-Gamut, který poskytuje vysoký dynamický a široký rozsah barev. Technologie V-Log vykresluje velmi plochý obraz při zachování všech barevných informací v obraze. To znamená, že při postprodukčních procesech je možné snímky více rozehrát. Snímač CMOS dosahuje širokého barevného gamutu známého jako V-Gamut, což je optimální barevný prostor kamery BS1H, který je širší
než BT.2020. V-Log má charakteristiky logaritmické křivky, které poněkud připomínají negativní film, a V-Gamut poskytuje širší barevný prostor než film.

Kromě záznamu videa s HDR (High Dynamic Range) zaznamenává kamera video s určenou gama křivkou kompatibilní s normou ITU-R BT.2100 a uživatel může nyní zvolit Hybrid Log Gamma (HLG) ve stylu fotografie.

Kamera LUMIX BS1H také nabízí detekci objektu v reálném čase pomocí pokročilé technologie hlubokého učení, která umožňuje nastavit přesné zaostření na cílový objekt, jako jsou lidé a zvířata, i když se rychle pohybují.
1* Odpovídá rozlišení 4K (4096 × 2160) podle definice Digital Cinema Initiatives (DCI)

2. Široká škála formátů, snímkových frekvencí a 6K rozlišení

LUMIX BS1H je schopen pořídit záznam ve 4:2:2 10bit 4K 60p/50p HDMI.

Kromě toho poskytuje dvě alternativy pro pracovní postup založený na RAW datech, takže BS1H více odpovídá širokým tvůrčím potřebám. [5,9K] / [4K] / [Anamorfní (4:3) 3,5K] 12-bit data RAW lze vyvést přes HDMI a uložit ve formátu Apple ProRes RAW na zařízení Atomos Ninja V nebo ve formátu Blackmagic RAW na zařízení Blackmagic Video Assist 12G HDR.

 • V-Log nebo V709 lze vybrat na externím monitoru živého náhledu prostřednictvím SDI během výstupu RAW.
 • Během výstupu RAW lze používat asistenční funkce pro fotografování včetně asistenta zobrazení V-Log, WFM (Wave Form Monitor), vektorového rozsahu, bodového měřiče svítivosti a vzoru Zebra.

Apple ProRes RAW

 • Volitelný režim nahrávání závisí na verzi firmwaru Atomos Ninja V.
 • Informace o příslušné verzi firmwaru zařízení Atomos Ninja V naleznete na webových stránkách společnosti Atomos.
 • V závislosti na situaci nemusí být k dispozici všechny funkce.

Blackmagic RAW

 • Volitelný režim záznamu závisí na verzi firmwaru Blackmagic Video Assist 12G HDR.
 • Informace o příslušné verzi firmwaru Blackmagic Video Assist 12G HDR naleznete na webových stránkách společnosti Blackmagic Design.
 • K přehrávání a úpravě dat Blackmagic RAW je vyžadován program DaVinci Resolve nebo DaVinci Resolve Studio. K dodání projektů využívajících data Blackmagic RAW v rozlišeních vyšších než 3840×2160 je vyžadována aplikace DaVinci Resolve Studio.
 • K přehrávání dat Blackmagic RAW je vyžadována aplikace DaVinci Resolve nebo DaVinci Resolve Studio. K úpravě dat Blackmagic RAW je vyžadováno DaVinci Resolve Studio.
 • V závislosti na situaci nemusí být k dispozici všechny funkce.

VFR/HFR snímková frekvence včetně použití AF

Funkce VFR (Variable Frame Rate) umožňuje uživatelům nahrávat zpomalená nebo zrychlená videa (overcranked / undercranked) C4K/4K (60 snímků za sekundu, maximálně 2,5× pomalejší při 24p) a FHD (180 snímků za sekundu, maximálně 7,5× pomalejší při 24p). Minimální snímková frekvence pro rychlé video je 2 fps. Kromě toho je možné nahrávat také moderní video metodou HFR (High Frame Rate) se zvukem, a to i při použití automatického zaostřování. K vytvoření zpomaleného videa je k dispozici řada efektů prostřednictvím postprodukčního procesu.

LUMIX BS1H využívá extrémně efektivní strukturu rozptylu tepla, aby bylo dosaženo neomezené délky záznamu videa. Rám těla je složen ze slitiny hliníku a hořčíku, který zajišťuje vysokou odolnost při zachování nízké hmotnosti.

4K IP Streaming/LAN

Na podporu rostoucí potřeby živého vysílání nabízí model BS1H funkci IP streamingu, která umožňuje dálkový přenos vysoce kvalitního obrazu na sociální platformy pro online vysílání s připojením k počítači přes kabelovou síť LAN. Kamera LUMIX BS1H dokáže streamovat video v rozlišení 4K 60p (50p) ve formátu H.265. Formátu H.265 stačí poloviční datový tok při zachování stejné kvality obrazu jako formátu H.264, což znamená, že může poskytnout 2x vyšší kvalitu obrazu při stejném datovém toku jako H.264. Streamování v ultravysokém rozlišení 4K při nízkém datovém toku je možné i v případech, kdy není dostatečně široká šířka pásma.

3. Široká škála připojení v kostce

Díky rámu těla z hliníku a hořčíkové slitiny je box kamera extrémně kompaktní, lehká, a přitom odolná. Zároveň tvar kostky nabízí řadu praktických portů. Kromě USB 3.1 typu C je model vybaven terminálem 3G- SDI (BNC) a HDMI typu A, které lze použít pro současný výstup. Kromě toho jsou k dispozici funkce Genlock IN (BNC) a Timecode IN/OUT (BNC), které umožňují synchronizované nahrávání videa z více úhlů, aby bylo možné vytvořit škálovatelný systém s externími monitory, plošinami a gimbaly dodávanými jinými výrobci. Při připojení k síti LAN je díky napájení
přes Ethernet+ (PoE+) instalace velmi snadná. Pomocí počítačového softwaru Panasonic LUMIX Tether for Multicam *1 je k dispozici ovládání až 12 sad kamer LUMIX BS1H *12 . LUMIX BS1H je také vybaven dvojitým slotem na kartu SD pro záložní záznam relace.

Použití objektivů řady LUMIX S s kamerou BS1H přináší další výhody. Při nasazení objektivu LUMIX řady S s optickým stabilizátorem obrazu (O.I.S.) lze použít funkci Boost I.S. (Video) a je k dispozici vynikající ovládání AF/AE.

4. Další praktické funkce

 • Tally indikátory (přední a zadní), kontrolka síťového připojení
 • Přepínač zámku provozu a pět funkčních tlačítek
 • Kompatibilita s konektorem 3,5 Audio (in/out) a kompatibilita s mikrofonem XLR DMW-XLR1 (prodává se samostatně)
 • Generická jednotka dálkového ovládání φ2,5 mm
 • Připojení Wi-Fi 2,4 GHz a Bluetooth 4.2 (BLE)
 • Dálkové ovládání kamery pomocí aplikačního softwaru *2 (LUMIX Tether for Multicam a LUMIX Sync).
 • Snímání fotografií s připojením pomocí softwaru LUMIX Tether for Multicam
 • Sada SDK *23 (Software Development Kit) k ovládání kamery bude prostřednictvím USB/LAN poskytnuta zdarma.

*1 Odpovídá rozlišení 4K (4096 × 2160) podle definice Digital Cinema Initiatives (DCI).

*2 Provoz může být nestabilní v závislosti na prostředí připojení a výkonu připojeného počítače.

*3 Sada SDK pro BS1H bude k dispozici na následující stránce: https://panasonic.jp/support/global/cs/soft/tool/sdk.html.

LUMIX PRO

LUMIX BS1H je produkt způsobilý pro registraci v programu LUMIX PRO. Program LUMIX PRO je navržen tak, aby podporoval uživatele produktů LUMIX v okamžicích, kdy se na ně musí nejvíce spoléhat, když je nejvíce potřebují. Program nabízí členům celou řadou výhod nejen v jejich vlastní zemi, ale také v zemích (více informací, podmínky & úrovně způsobilosti, přehled zemí a produktů naleznete na www.lumix-pro.com), kam cestují z pracovních důvodů.Nový objektiv se stává základem systému EOS VR, který jako první na světě umožní 1 záznam ve formátu 180° VR jedním přístrojem s jedním snímačem

Společnost Canon Europe dnes představila novinku systému EOS R – nové průkopnické řešení pro záznam virtuální reality, které využívá špičkové schopnosti bajonetu RF. Systém Canon EOS VR, jehož součástí je nový stereoskopický objektiv Canon RF 5,2 mm F2,8L DUAL FISHEYE, byl vyvinut jako odpověď na poptávku po kvalitním 3D obsahu ve formátu 180° VR 0. Technologie VR nachází uplatnění v mnoha oborech, včetně vzdělávání, cestovního ruchu, sportu, konferencí nebo dokumentární tvorby. Nová nabídka společnosti Canon zjednodušuje celý proces stereoskopického záznamu ve formátu 180° VR i postprodukci. Systém EOS VR dokáže vytvořit imerzivní obraz, který vtáhne diváka do akce díky profesionální obrazové kvalitě a vyšší míře realističnosti.

Objektiv Canon RF 5,2mm F2,8L DUAL FISHEYE je první výměnný VR objektiv značky Canon, který zjednodušuje technické vybavení i vlastní záznam videa ve formátu 180° VR a statických snímků fotoaparátem EOS R5 2 – a to při zachování vysoké optické kvality systému EOS R. To usnadňuje tvorbu 3D obsahu stávajícím tvůrcům VR, profesionálním produkčním společnostem i profesionálům, kteří chtějí proniknout na trh VR s pomocí úspornějšího systému. Vedle objektivu Canon RF 5,2 mm F2,8L DUAL FISHEYE je součástí systému EOS VR také nově vyvinutá softwarová aplikace EOS VR Utility a zásuvný modul EOS VR Plug-in pro Adobe Premiere Pro, které zjednodušují proces postprodukce a usnadňují tvorbu od vstupu po konečný výsledek.

Inovativní provedení objektivu zjednodušuje záznam

Ultra širokoúhlý dvojitý objektiv typu rybí oko Canon RF 5,2 mm F2,8L DUAL FISHEYE má úhel záběru 190°, což je základem pro stereoskopický záznam pro VR. Důmyslná optická sestava objektivu, která umožňuje projekci dvou obrazů na jeden snímač, zajišťuje dokonalé zarovnání a synchronizaci přímo ve fotoaparátu. Tímto způsobem lze získat VR vybavení jednodušeji než s dvoukamerovým systémem

Zachycení dvou obrazů na jeden snímač také znamená dokonale sladěné parametry bez drobných odchylek v podání barev či expozici, k nimž může docházet u systémů se dvěma snímači. Elektromagnetické jednotky ovládání clony (EMD), kterými jsou oba objektivy vybavené, jsou rovněž synchronizovaně řízené kvůli konzistentní expozici – tím odpadá úprava v postprodukci a potřeba odborných znalostí nutných ke sladění pravého a levého obrazu.

Objektiv v kompaktním provedení využívá důmyslný zásuvný optický mechanismus s interaxiální vzdáleností 60 mm pro přirozený dojem z obrazu. Objektiv je konstruovaný pro použití s kompatibilními fotoaparáty v rámci systému VR, například Canon EOS R5, a vyznačuje se kompaktností a snadností použití jako ostatní prvky systému EOS.

Posouvání hranic možností optiky

Stereoskopický objektiv Canon RF 5,2 mm F2,8L DUAL FISHEYE je označený známým červeným kroužkem, který jej řadí do profesionální řady L. Každý z objektivů má dva členy s velmi nízkým rozptylem, které pomáhají dosáhnout vysoké ostrosti v celé ploše snímku. Povrchová optická úprava SWC je ideální pro filmování se sluncem v záběru, protože potlačuje odlesky a závoj, k nimž při záznamu pro VR běžně dochází.

Za zadním prvkem je objektiv vybavený úchytem pro gelové ND filtry různých výrobců, jejichž použití umožňuje udržet čas a clonu v „normálních“ hodnotách při filmování v jasném světle. Funkce MF Peaking u fotoaparátu EOS R5 nabízí jednoduché asistované manuální ostření se zvýrazněním zaostřených oblastí.

Při použití s plnoformátovým 8K snímačem fotoaparátu EOS R5 3 dosahuje objektiv Canon RF 5,2 mm F2,8L DUAL FISHEYE u záznamu 180° VR vysokého rozlišení s širokým dynamickým rozsahem, který zajišťuje gamma křivka Canon Log / Log 3. Vysoká světelnost objektivu f/2,8 spolu s vysokou citlivostí ISO fotoaparátu EOS R5 jsou předpokladem vynikajících výsledků při nízké hladině osvětlení, což tvůrcům otevírá možnosti širší možnosti práce v různých podmínkách.

Zjednodušené zpracování 180° VR

Zcela nový systém EOS VR využívá stereoskopický objektiv Canon RF 5,2 mm F2,8L DUAL FISHEYE nasazený na fotoaparátu s jedním snímačem, přičemž není nutné žádné zarovnávání a společné ovládání objektivů – vzniká jediný soubor s pravým i levým obrazem, které jsou již dokonale synchronizované. To umožňuje softwaru Canon nebo zásuvnému modulu převést zachycený zdvojený kruhový obraz z rybího oka na standardní formát 180° VR připravený k dalšímu zpracování v programu Adobe Premiere Pro nebo k prohlížení VR náhlavní soupravou.

Jedním z nejsložitějších a časově nejnáročnějších úkonů při tvorbě VR obsahu je proces převodu obrazu 4 z dvojitého kruhového obrazu z rybího oka do použitelnějšího formátu 180° VR se dvěma paralelními obrazy v ekvidistantním zobrazení. Nová aplikace Canon EOS VR Utility a zásuvný modul EOS VR pro Adobe Premiere Pro tento proces maximálně zjednodušují. S jejich pomocí je možné jednoduše zpracovávat videonahrávky i statické snímky 3, 5 a exportovat je do různých rozlišení a (profesionálních) kodeků až do souborů o velikosti odpovídající 8K u videa 2 – určených k dalšímu zpracování v postprodukci, případně přehrávání pomocí vhodné náhlavní soupravy VR.
Aktualizovaný nástroj Canon EOS Utility a aplikace Camera Connect umožní také snadné ovládání na dálku a živý náhled při filmování.

Toto vysoce kvalitní řešení, které využívá výhod bajonetu RF, představuje inovativní technologii VR, která zjednodušuje celý proces torby ve formátu 180° VR od nastavení technického vybavení po postprodukci.Naše společnost se stala výhradním dealerem značky Kinefinity pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Kinefinity™ je značka profesionálních digitálních filmových kamer – TERRA 4K a MAVO 6K (S35 a Full Frame verze) – a příslušenství, jako jsou KineMAG SSD, KineKIT, KineStation transkódovací software, KineGrip boční rukojeť a další.
Kinefinity kamery a související produkty jsou navrženy, vyvíjeny a sestavovány profesionálním týmem v Číně s technickým zázemím a dlouholetými zkušenostmi.

Pokračovat ve čtení →Spustili jsme nový redesignovaný a modernější e-shop se spoustou nových funkcí. Kromě toho jsme aktualizovali i kompletní nabídku zboží, u které musíme doladit a doplnit ještě pár drobností.

Na popiscích u nabízených produktů intenzivně pracujeme, děkujeme za strpení 🙂

Budeme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu, která nám pomůže zlepšovat naše stránky a služby.